5.08.2008

ANNEMİN EVİNE HER GELİŞİM....

Annemin evine her gelişim de ,bütün çekmece,dolap içleri, kutular vs. tarafımdan karıştırılır.Bu sefer ne aşırsam diye içim içimi yer.Özellikle karıştırıp maden bulduğum yerler dikiş kutusu ,artık kalmış yün ve kumaş parçaları...

.Düğme hayranlığım çocukluğumdan beri var.Bulduğum (yani yürüttüğüm )düğmeleri ille birşeyler de kullanmam şart değil yani ... Renk renk, şekil şekil düğmeleri sıralayıp izlemek pek hoşuma gider.Bu sefer metal olanları gözüme kestirdim,ayırdım ve dizeledim .İçimin gittiğini ve zaten o demese de düğmelerinin yerinde yeller eseceğini bilen annem " bana lazım değil "diyerek içime su serpmeye çalıştı :))))

Kayınvalidemin düğmeleri de benden nasibini almıştır.Malı kıymetli kayınvalidemin içi gitmişti ama çatlak gelinine de hayır diyememişti....Sizler de hala anneninizin evine her gidişiniz de,kendi evinize birşeyler götürme (yürütme) çalışmaları yapar mısınız ?

Biliyorum yaparsınız ,yaparsınız...

Peki neler bu pek kıymetli malzemeler,nesneler vs vs ler....


22 yorum:

evrim (akira) dedi ki...

ah ne zevklidir eski eşyaları karıştırmak.ben babaannemin evine her gidişimde altını üstüne getirmek istiyorum ama halam tarafından engelleniyorum allahtan:)) ama eski fotoğraflardan birkaç tane aldımmm:))

enhar koç dedi ki...

ayyy kesinlikle yalnız değilsin :))) ben de bayılırım annemden birşeyler tırtıklamaya.

Yeliz dedi ki...

peri düğmeler harika, bende annemin senelik dikilmelik kumaşlarını ve özellikle yaka iğnelerini karıştırmaktan keyif alıyorum, kullandığı için henüz yaka iğnelerini sahiplenmedim beklemedeyim:)

Mutluveumutlu dedi ki...

Çok hoşuma gitti bu yazı :)
Bende geçen gün annemin eski bir bluzunun düğmelerini aşırdım. "Bunun modası geçmiş sen bunu giymezsin" dedim ve üzerindeki 3 düğmeyi anneme, bana ve kardeşime olmak üzere üleştirdim. Düğmenin ucuna ilikli iğne taktım, yaka iğnesi olarak değerlendireceğim :)

laleninbahcesi.blogspot.com dedi ki...

anne evi karıştırmak gibisi var mı. Düğme müğme ne varsa itinayla götürülür. Annem artık yaşamıyor ve evi karıştırmanın hiç keyfi yok. Sevgiler sana ve annene

Cocukla Cocuk dedi ki...

ah olmaz mı ne zaman gisem her yeri karıştırır bir sürü şey toplar gelirim, annemin bir arkadaşı" kızlar böyle evlenirken onu istemem bunu istemem der evlendikten sonra da her geldiğinde ne bulursa toplar gider" demişti, demekki biz bütün kızlar böyleyiz...sevgilerimizle

3prenses dedi ki...

ay bayıldım bu yazıya ,kendimi gördüm .üstelik ben annemle aynı mahallede oturuyorum ve hergün karıştırıyorum .

mehtap dedi ki...

süper ya.Gerçekten de evlenirken birçok şey verirler onu beğenmeyiz bunu beğenmeyiz.Daha sonra da pek kıymetli gelir.Sanıyorum anne evinden ayrıldıktan sonra özlem nedeni ile maneviyatı büyüyor.sevgiler canım.

YILDIZNAF dedi ki...

Peri'cigim,

Bak simdi canim cekti bende gidince karistirayim bakayim ama boyle guzel dugmeler bulur muyum kuskulu :)

Esra :) - kadincablog.blogspot.com dedi ki...

aaa peri aşkolsun yapmaz mıyım :) anneme her gittiğimde evi bir kolaçan ederim bu sfeer ne götürebilirim diye :) hatta annem de kız eve geldimi bütün eşyalar acaba hangimizi götürecek diye titrerler der :)

HÜLYA dedi ki...

canım pericim yazını gülerek okudum belkide kendimden parçalar bulduğum için çok içten ve sıcak bulduğum için..

hepimizde var sanırım bu huy bendede mevcut itiraf ediyorum ama ben düğme falan değilde resim hastasıyım anneme her gidişte albümleri çıkarır sanki hepsini ilk görüyormuş gibi incelerim.incelerkende gözüme kestirdiğimi "anne bunu aldım" deyip çantaya atarım..

annemde ala ala resim bırakmıyacanız albümde der... erkek kardeşimde bana çekmiş bu konuda birbirimizle yarış halindeyiz.olan anacımın elbümüne oluyor ama gıkı çıkmıyor canım annemin..

perilim düğme kolleksiyonuna katkıda bulunayımmı. sevgileeer...

betül dedi ki...

kim yapmaz ki, :) ben de annemden yürüttüğüm elyaflarla hala oyuncakların içini dolduruyorum, öyle çok yürütmüşüm ki :) bir de dikiş kutusunu çok beğenmiştim, içini boşaltıp kutusunu almıştım, :) düğmelerin gerçekten çok güzeller, güzel cicilerde kullanman dileği ile, sevgiler...

Gamzeli dedi ki...

Bbamlar ödemişlidir, eskiden bende öyleydim ama evlenince malesef bbaşka yerlere gittim, tire de de babamın halası var..Siz nerelisiniz

öptüm ablacım..

Muhabbet Çiçeği dedi ki...

Bende yapardım aynısını kesin :))
ne hoş düğmeler öyle. Bende de öyle biriktirme huyları var kullanmasamda :)
Öptüm canım.

PERİLİ KÖŞK dedi ki...

gamzelim ne güzel yerlermiş memleketleriniz,çok beğendim...
ben doğma büyüme karşıyakalıyım,babam sökeli :)
ben de çok öptüm seni....


betülcüğüm anneler kirli çıkın oluyor ne ararsan var :)
dikiş güzel bir parça olmuş doğrusu....


hülyacığım ,ben fotoğrafları evden ilk ayrıldığımda boşalttım :) kalmadı hiç :)))
hülya güzel düğmeleri sakla ,seneye yaza Görele'ye geleceğim o zman alırım senden :)Esra bayıldım bu benzetmeye demek bütün eşyalar titriyor ,deprem var kaçın kızlar......


yıldızcığım ,sen bir dön hele bak bulacağın şeyler çıkacaktır,özlemle neler atarsın çantaya kimbilir...


mehtap aynen öyle evlenince beğenmedğim bazı şeyler var ki hala gözüme kestirmiş durumdayım....:)

3 prenses ne şanslısın aynı sokak,karıştır karıştır bitmez valla...bense sene de iki kez ne yazık.....

PERİLİ KÖŞK dedi ki...

çocukla çocuk aynı şeyleri paylaşmak çok keyifli,yorumları okudukça çok keyiflendim yalnız değiliz bütün kızlar aynı :))))


laleciğim gönderdiğin güzel duygularını içim burkularak aldım....


mutlucuğum işte olay budur geri dönüşüm diye bir şey var değil mi,yaka iğneni güle güle kullan...yelizciğim senin miras güzel beklemeye değer doğrusu....
kumaşlardan da güzel şeyler çıkacaktır eminim...

PERİLİ KÖŞK dedi ki...

Enhar ,yorumları okudukça kendimi iyiden iyiye mutlu hissettim ,çünkü az da olsa suçluluk vardı dermişim :)

Evrim ciğim ,vakti zamanında babaanne evini ben de yoklamıştım... tatillere geldikçe ufak ufak yokla çünkü sen almazsan nasılsa başkaları alacak :))

PERİLİ KÖŞK dedi ki...

muhabbet çiçeğim o günler gelsin bak sen de zevkle yapacaksın bu işi....

HÜLYA dedi ki...

günaydın perilim.. güzel mesajına ve iyi dileklerine çok teşekkürler tatlım...sözlerin gzüel kalbinin aynası gibi teşekkürler.

tamamdır canım tüm düğmeler senin için biriktiriliyor haberin olsun seneye gelince görüşelim muhakkak göreleden trabzon ne kii bir alo de ben hemen gelirim canım...

çook öptüm seni ve meleklerini allaha emanet olun

Kremali'nin annesi dedi ki...

"... catlak gelinine hayir diyememisti".

Cok alemsin ya Pericim!!!

Neyse, senin kaynana dua etsin ki onun catlak gelin insafliymis. Biz ne catlak gelinler duyuyoruz, kaynanalarinin dugmelerini yakalarindan asagiya indiriyorlar sac saca bas basa kavga ederken:))

Anne evinden ivir zivir goturenler listesine beni de ekle bu arada:)

Kremali'nin annesi dedi ki...

Himm yorumlari okurken bir Gorele ifadesi takildi dedektorume. Gorele'de ne isin var bakiyim senin sevgili Perili? Orasi benim anamin memleketi. Ister misin seneye Turkiye'ye akraba ziyaretine gittigimizde oralarda karsilasalim seninle:)

PERİLİ KÖŞK dedi ki...

Ayşe Şule Görele benim de koca memleketi....
Kayınvaldem anneni kesin tanır,Ankara'da oturur ama her sene gider,herkesi bilir...
seneye aynı tarihlere denk gelmek için elimden geleni yapıcam bakarsın karşılaşıveririz ,kısmet bu ,inşallah diyelim...